Вибираємо мультитул
Мультитул – незамінний аксесуар, оскільки завжди є завдання, які потребують вирішення: ремонт, затягнення або збірка. Наш матеріал розкриє, як обрати мультитул, звертаючи увагу на ключові аспекти.
Оптимізуємо вибір за призначенням
Почнімо з призначення. Під час вибору моделі варто визначити свої потреби та специфіку використання. Це допоможе зорієнтуватися у виборі конкретних функцій та інструментів у мультитулі.
Наприклад, якщо ви маєте намір використовувати мультитул під час походів та подорожей, варто звернути увагу на модель, де присутні ніж, плоскогубці, пила, відкривачка для консервів та пляшок тощо. А велосипедистам знадобляться шестигранники та ключі для велосипеда.
Формфактор також має значення.
Якщо ви людина, яка завжди хоче мати інструмент під рукою, мініатюрні брелоки для ключів можуть бути варіантом. А якщо потрібно вирішувати завдання, такі як закручування гвинтів або різання плінтусів, повноцінний мультитул, як, наприклад, Leatherman Free P4, буде більш підходящим. В ньому є кусачки, пила, ножиці, відкривачка для бляшанок та пляшок, викрутки та інше.
Мультитул Leatherman Free P4 в складеному стані складає 10,7 см, не займає багато місця при транспортуванні. У комплекті інструменти: ножиці, відкривачки для пляшок і консервних банок, плоска і чотиригранна викрутки, плоскогубці, стропоріз тощо. Замок ножового леза надійно фіксує його в робочому стані. Для зручного зберігання та транспортування в комплекті чохол з тканини
Розглядаємо варіанти зберігання
Не менш важливо подумати про те, де буде зберігатися мультитул. Це може бути бардачок автомобіля, туристичний рюкзак, сумка для велосипеда або мотоцикла. Залежно від цього можна обрати інструмент з відповідними характеристиками.
Наприклад, для мотоцикла потрібні міцні плоскогубці для роботи зі шлангами, великі ключі. Для велосипеда – стандартні шестигранники. Для автомобіля – довгий та тонкий інструмент, що допоможе зручно досягти вглиб.
Цікавий спосіб вибору: уявіть найгіршу ситуацію, де потрібний інструмент. Наприклад, велосипедна подорож, коли потрібно ремонтувати колеса, спиці, гнути кермо. Подумайте, які інструменти вам допомогли б у подібній ситуації, і обирайте мультитул відповідно до цього.
Мультитул Victorinox SwissCard в формфакторі SwissCard від швейцарського виробника. Габарити моделі лише трохи більші за розміри стандартної банківської картки. В арсеналі мультитула 10 інструментів, які вмістилися у 27-грамовий нейлоновий корпус. У наборі кулькова ручка, ніж для розкриття конвертів, манікюрні ножиці, надфіль, плоска викрутка, пінцет, зубочистка, шпилька і дві лінійки
Звертаємо увагу на матеріали
Важливо вибирати мультитули з високоякісних матеріалів для стійкості до корозії та тривалої служби. Найчастіше використовують нержавіючу сталь та титан, оскільки ці матеріали міцні та стійкі. Пластикові деталі, хоч і легкі, швидко зношуються.
Щоб обрати мультитул, який прослужить довго, зверніть увагу на ті, які вже давно використовують ваші знайомі. Якщо модель працює добре протягом 4+ років і виглядає як нова, це може бути відмінним вибором.
Обираємо надійний бренд
Обираючи мультитул, надайте перевагу відомим брендам, таким як Leatherman, Gerber, Victorinox, SOG, Swiss+Tech. Вони мають високу репутацію та довгу історію. Якщо маєте справу з велосипедними мультитулами, варто звернути увагу на бренди Topeak, Park Tool, Lezyne, Silca – вони надійні та довговічні.
На завершення, вартість інструмента зазвичай відображає його якість. Якщо можливо, обирайте більш високоякісні бренди, які забезпечать довгий термін служби.